Autobus MZK w Zielonej Górze

i

Autor: H.S

Boże Ciało 2023

Utrudnienia komunikacyjne w Boże Ciało w Zielonej Górze. Jak pojadą autobusy MZK?

2023-06-07 9:38

8 czerwca, w czwartek obchodzone jest Boże Ciało. W związku z tym można spodziewać się wielu utrudnień. Ulicami zielonogórskich parafii przejdą procesje ku czci Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Sprawdziliśmy jak pojadą autobusy MZK w tym dniu.

Procesje w Boże Ciało w Zielonej Górze

W tym roku w wielu zielonogórskich parafiach są organizowane procesje Bożego Ciała. Towarzyszą temu zamknięte ulice i zamiana organizacji ruchu, pamiętajmy o tym. Procesja na Boże Ciało 2023 w Zielonej Górze. Kiedy, gdzie i którędy pójdzie? 

Procesja w Boże Ciało 2023. Utrudnienia komunikacyjne

Przemarsz głównej procesji w dniu 8 czerwca 2023 r., Boże Ciało odbędzie się przez aleję Wojska Polskiego i ulicę Bohaterów Westerplatte. Z tego powodu Miejski Zakład Komunikacji Sp. z o.o. zapowiedział zmiany w kursowaniu autobusów.

Jak pojadą autobusy MZK 8 czerwca w Zielonej Górze? Zmiana miejskiej komunikacji

Od około godz. 10:00 do zakończenia przemarszu procesji autobusy linii: 0, 5, 6, 8, 17, 26, 27 i 44 pomiędzy Rondem PCK i Dworcem Głównym pojadą ulicami: Zjednoczenia, Herberta i Dworcową.

Wyłączone przystanki autobusowe 8 czerwca w Zielonej Górze

Wyłączone z obsługi komunikacyjnej będą przystanki: Biblioteka Wojewódzka, Elżbietanki i Centrum. Oznacza to, że nie będzie możliwości korzystania z przystanków. W dniu 8 czerwca obowiązuje rozkład jazdy jak w niedzielę i święta. 

Staropolska tradycja przystrajania wsi na Boże Ciało
Sonda
Czy mimo epidemii w Boże Ciało powinny się odbywać procesje?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE