praktyki

i

Autor: pixabay.com

Uczniowie z województwa lubuskiego na praktykach w Austrii

2020-02-20 9:55

To szansa dla uczniów z województwa lubuskiego na zdobycie cennego doświadczenia. Uczniowie klas o profilu gastronomicznym biorą udział w praktykach, które odbywają się w 4 i 5* hotelach w Austrii. Więcej w artykule.

Uczniowie z województwa lubuskiego biorą udział w praktykach w Austrii. Jest to oferta Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Zielonej Górze skierowana do młodzieży ze szkół średnich o profilu gastronomicznym.

To są sześciotygodniowe praktyki w hotelach 4 i 5*. Oprócz wynagrodzeia, uczniowie mają zagwarantowane również wyżywienie.

Mówi Agata Bajon z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Zielonej Górze. Na praktyki nie jest łatwo się dostać, ponieważ istotna jest znajomość języka obcego.

W tym roku jest 17 uczniów na praktykach, które już trwają. W ubiegłym roku było to 20 uczniów. Doradcy z Austrii weryfikują znajomość języka niemieckiego poszczególnych kandydatów na praktyki.

Podczas sześciu tygodni praktyk uczniowie mogą zdobyć cenne doświadczenie, które jest szczególnie istotne w branży gastronomicznej. Kolejna odsłona praktyk odbędzie się już za rok.