Uczniowie z województwa lubuskiego na praktykach w Austrii

2020-02-20 9:55
praktyki
Autor: pixabay.com

To szansa dla uczniów z województwa lubuskiego na zdobycie cennego doświadczenia. Uczniowie klas o profilu gastronomicznym biorą udział w praktykach, które odbywają się w 4 i 5* hotelach w Austrii. Więcej w artykule.

Uczniowie z województwa lubuskiego biorą udział w praktykach w Austrii. Jest to oferta Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Zielonej Górze skierowana do młodzieży ze szkół średnich o profilu gastronomicznym.

To są sześciotygodniowe praktyki w hotelach 4 i 5*. Oprócz wynagrodzeia, uczniowie mają zagwarantowane również wyżywienie.

Mówi Agata Bajon z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Zielonej Górze. Na praktyki nie jest łatwo się dostać, ponieważ istotna jest znajomość języka obcego.

W tym roku jest 17 uczniów na praktykach, które już trwają. W ubiegłym roku było to 20 uczniów. Doradcy z Austrii weryfikują znajomość języka niemieckiego poszczególnych kandydatów na praktyki.

Podczas sześciu tygodni praktyk uczniowie mogą zdobyć cenne doświadczenie, które jest szczególnie istotne w branży gastronomicznej. Kolejna odsłona praktyk odbędzie się już za rok.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają