Trwają zgłoszenia do Fantazji Zielonogórskich!

2021-04-09 8:27 Klaudia Pieszczyńska
kosmos
Autor: pixabay.com

Nie lada gratka dla wszystkich miłośników fantastyki! Trwają zgłoszenia do XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego - Fantazje Zielonogórskie. Tym razem tematem przewodnim jest mroczna strona Winnego Grodu. Więcej w artykule.

Piszesz do szuflady? Masz szansę na debiut literacki! Trwają zgłoszenia do XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego - Fantazje Zielonogórskie. Tym razem uczestnicy mają za zadanie trzymać się mrocznej konwencji, ponieważ motywem przewodnim jest Urban Legends.

Fatalny stan Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Zielonej Górze

Stwierdziliśmy, że tym razem autorzy mają nawiązać do ciemnej strony Zielonej Góry i Urban Legends. Nie chodzi tutaj o historie, które wydarzyły się naprawdę, liczymy na wyobraźnię twórców. 

Mówi Maciej Dobrowolski, wiceprezes Ad Astry. Jury czeka na opowieści, które są przesiąknięte mrocznymi tajemnicami, czającymi się tuż za rogiem.

Warto zauważyć, że zwycięzca Fantazji Zielonogórskich otrzymuje nagrodę 1000 zł oraz statuetkę Zielonogórskiej Wiedźmy. Autorzy otrzymują od nas również możliwość publikacji swojej twórczości. 

Dodaje Dobrowolski. Wiele osób, dzięki Fantazjom Zielonogórskim zadebiutowało na rynku literackim. Prace można wysyłać do 30 czerwca, a rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się podczas Bachanaliów Fantastycznych.