Trwa rozbudowa Muzeum Ziemi Lubuskiej. Udało się nam zajrzeć do środka [WIDEO]

2020-02-13 9:35 Klaudia Pieszczyńska
Muzeum Ziemi Lubuskiej
Autor: Klaudia Pieszczyńska

Trwa rozbudowa i modernizacja Muzeum Ziemi Lubuskiej. Mimo niewielkich trudności związanych ze znalezieniem zabytkowych zabudowań, prace powinny zakończyć się w terminie, czyli w czerwcu 2020 roku. Więcej w artykule.

​Rozbudowa Muzeum Ziemi Lubuskiej trwa w najlepsze. Obecnie powstaje scena wewnątrz nowej bryły, a także kładziona jest glazura. Prace wewnątrz starej bryły muzeum dobiegły już końca.

Etap remontu w dużej części jest już zakończony. Mamy już wymienioną instalację centralnego ogrzewania. Wszystkie pomieszczenia są już odpowiednio ogrzane. Jeżeli jest za ciepło, mamy specjalne potencjometry, które w odpowiedni sposób ograniczają temperaturę. Jest to bardzo ważne z punktu widzenia przechowywania dzieł sztuki. Ponadto została wymieniona również stolarka okienna i drzwiowa.

Mówi Leszek Kania, dyrektor Muzeum Ziemi Lubuskiej. W nowej części muzeum powstaną dwie nowe, stałe wystawy. Jedna z nich będzie dotyczyć historii regionu.

To będzie wystawa, która powstanie na ponad 400 mkw. Dość spora powierzchnia, a jednocześnie dość mało przestrzeni do tego, aby przedstawić tak ogromną liczbę zdarzeń i faktów w sposób interesujący. Właśnie dlatego oprócz autentycznych zabytków pojawią się również multimedia.

Dodaje Kania. Uroczyste otwarcie muzeum odbędzie się we wrześniu. Inwestycja pochłonie łącznie 20,8 mln zł. Muzeum dzięki rozbudowie zyska dodatkowe 2000 mkw powierzchni.​