FLAGA

i

Autor: Marcin Walkiewicz

To najlepszy czas żeby zrobić formę na lato!

2020-02-14 18:16

Zima powoli dobiega końca. To znak, że czas wziąć się za siebie, jeśli zamierzamy pokazywać swoje ciało na plażach czy basenach. Żeby zrobić formę, wcale nie trzeba wydawać setek złotych na siłownie czy drogi sprzęt. Wystarczy trochę wolnego miejsca w pokoju i śmiało można ćwiczyć, przed zbliżającym się sezonem!

Żeby zrobić formę na lato wcale nie trzeba dużych ilości gotówki. Wystarczy dużo samozaparcia i mało miejsca w pokoju. Tak twierdzą chłopaki, którzy uprawiają street workout w Zielonej Górze. 

To trening z własną masą ciała z wykorzystaniem elementów zabudowy miejskiej. To taka książkowa definicja. W skrócie z reguły chodzi o zabawę swoim ciałem! Można robić jakiekolwiek ćwiczenia, w których wykorzystuje się własną masę ciała. Od najzwyklejszych pompek, po bardzo ciężkie figury.

- mówi Marcin Dytko jeden z trenujących chłopaków. Dzięki temu rodzajowi ćwiczeń można wyrobić sobie pełną formę. Wystarczy kwadrat dwa na dwa. W domowym zaciszu warto robić pompki, przysiady czy nawet uczyć się stać na rekach. To wszystko poprawi naszą sprawność i powoli z biegiem czasu zauważymy postępy. 

Jest taka niepisana zasada, nieważna jest ilość powtórzeń, ważne jest, żeby poczuć trening. To zazwyczaj 70% twoich maksymalnych możliwości. Jeżeli ktoś jest w stanie podciągnąć się 10 razy, to w serii warto zrobić 7 powtórzeń, a takich serii 5

- dodaje Marcin Walkiewicz. Warto już zacząć tronować, bo wiosna i lato już za pasem, a w tym okresie warto zachować dobrą formę.