Nie wiesz, dlaczego źle się czujesz? Zrób testy - może to nietolerancja pokarmowa

2021-04-01 9:51 Martyna Janas
Cytryna
Autor: pixabay.com

Rozkojarzenie, bóle brzucha i głowy, ogólne zmęczenie, problemy z cerą – to mogą być objawy nietolerancji pokarmowej.

Zielonogórzanie często skarżą się na przewlekłe zmęczenie i dekoncentrację. Wielu z nas nie łączy tego z dietą, którą stosuje. Tymczasem to, co jemy, może znacząco wpłynąć na naszą codzienną wydajność.

Jeżeli takie rzeczy się zdarzają po spożyciu czegoś, gdzie był np. błonnik pokarmowy, gluten czy mleko, w którym jest laktoza to warto zrobić testy pokarmowe, żeby sprawdzić, czy tych nietolerancji rzeczywiście nie ma

- mówi dietetyczka Agnieszka Zamojska.

Wykonanie testów pokarmowych poleca tym zielonogórzanom, u których złe samopoczucie powtarza się po spożyciu danych produktów.

Testy pokarmowe warto robić wtedy, kiedy zauważymy, że po zjedzeniu czegoś występują jakieś objawy, jeśli coś się rzeczywiście powtarza. Bo wiadomo - jednorazowo może zdarzyć się przejedzenie czy zjedzenie czegoś niezdrowego

- dodaje dietetyczka.

Od nietolerancji trzeba odróżnić alergie pokarmowe, które powodują natychmiastowe reakcje, jak np. wysypka czy opuchlizna i są dla nas bardziej niebezpieczne.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl !

Które gwiazdy najbardziej schudły albo przytyły do roli? | ESKA XD - Martyna movie #17