Ceny gazu 2023

i

Autor: gettyimages Ceny gazu 2023 - w Polsce wzrosły już czterokrotnie. Takie dane podał URE w najnowszym raporcie

Tej fali nic już nie zatrzyma?! Szalone podwyżki cen prądu i gazu. Znamy stawki!

2021-10-13 12:06

W powietrzu wiszą kolejne podwyżki cen prądu – nowe taryfy zaczną obowiązywać od stycznia. Inflację dwudziestolecia widać nie tylko w codziennych wydatkach, ale także po comiesięcznych rachunkach, galopada cen przyspiesza – cytuje PAP środowe wydanie "Gazety Wyborczej". O ile więcej zapłacimy za prąd i gaz? Podwyżki mogą szokować!

Taryfy za gaz zmieniły się w tym roku już trzy razy. Pierwszą podwyżkę prezes URE zatwierdził w kwietniu, kolejną w lipcu, a trzecią we wrześniu. Zliczając wszystkie podwyżki, osoby, które gazu używają wyłącznie do gotowania, płacą obecnie za rachunki 11 proc. więcej niż w kwietniu. Rachunki osób grzejących gazem wodę urosły aż o ponad 15 proc., a ogrzewających gazem domy – o ponad 16 proc. – zauważa "GW".

CZYTAJ TAKŻE: CENY MIESZKAŃ SPADNĄ? Wszystko zależy od ukrócenia tych praktyk

Szalone podwyżki cen prądu i gazu

„GW” wskazuje, że na przełomie października i listopada wnioski o zmianę taryfy będą przesyłać do prezesa URE także spółki energetyczne i niektóre już zapowiedziały, że będą się domagać nawet 40-proc. podwyżek, co nie oznacza, że prezes URE się na tyle zgodzi.

Tej fali już nic nie zatrzyma?

Gazeta podkreśla, że rachunek za prąd w tym roku już był o 10 proc. wyższy niż rok wcześniej, a możliwe, że w przyszłym roku urośnie nawet o 20-30 proc. Dodaje, że choć rząd zapowiedział rekompensaty podwyżek cen prądu dla najbiedniejszych, to szczegółów tych rozwiązań nadal brak.

Źródło: PAP

SKANDAL! Polscy piłkarze OBRZUCENI BUTELKAMI przez albańskich kibiców
Sonda
Czy odczuwasz wzrost cen gazu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE