Ciekawostki

Te miejscowości w Lubuskiem mają najkrótsze nazwy. Znasz je wszystkie?

Te nazwy lubuskich miejscowości są najkrótsze. Niektóre z nich mają tylko 3 litery. Łatwo się je zapamiętuje, są krótkie i wymawia się ich bez łamania języka. Sprawdź, w naszej galerii zdjęć, które nazwy miejscowości w Lubuskiem są najkrótsze.

Oto najkrótsze nazwy miejscowości w województwie lubuskim

Czy wiecie, że w województwie lubuskim jest wiele nazw miejscowości, które są krótkie? Jak się okazuje około 20 wsi i miast ma mniej niż 5 liter. W naszym zestawieniu znalazły się także miasta, które mają tylko trzy litery. Koniecznie sprawdźcie czy wiecie, o które najkrótsze wsie chodzi.

Ile wsi jest w Lubuskiem? Ta liczba zaskoczy niejednego

Według danych dostępnych na portalu polskawliczbach.pl w województwie lubuskim znajduje się 1 053 wsi z czego 566 przynależy do gmin wiejskich, a 487 przynależy do gmin miejsko-wiejskich. Najwięcej wsi natomiast jest w gminie Gubin i jest ich tam aż 46.

Ile miast jest w Lubuskiem? Ta liczba Cię zaskoczy

Według danych dostępnych na portalu polskawliczbach.pl w województwie lubuskim znajduje się 43 miasta. W Lubuskiem te miasta są najbardziej zaludnione:

  • Zielona Góra,
  • Gorzów Wielkopolski,
  • Nowa Sól,
  • Żary,
  • Żagań.
Sonda
Lubisz swoje miasto?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE