klucze

i

Autor: pixabay.com

Te miejsca zniknęły z mapy miasta. Zamknięte restauracje i sklepy w ostatnim czasie

2023-02-08 13:46

Wzrost cen energii zmuszają zielonogórskich właścicieli sklepów oraz restauracji do ograniczenia swojej działalności. Wiele lokali w naszym mieście jest do wynajmu, podczas spaceru wspominamy z nostalgią miejsca, które ostatnio zostały zamknięte. Poniżej znajdują się miejsca, które w ostatnim czasie zniknęły z naszego miasta.

Zamknięte miejsca w Zielonej Górze w ostatnich miesiącach

Wysokie koszty prowadzenia działalności nie sprzyjają ich właścicielom. Wraz z nowym rokiem ceny czynszu najmu, prądu czy ZUS-u drastycznie zostały podniesione. Niektóre kultowe wręcz miejsca na mapie naszego miasta nie potrafiły sobie poradzić. Musiały zostać zamknięte, a zielonogórzanie w sieci nie kryją emocji z tego powodu. Jakie miejsca zamknęły się w Zielonej Górze? Sprawdziliśmy to, poniżej znajdziecie miejsca, których już nie ma (stan na 8.02.2023).

Czytamy w mediach społecznościowych jednej z zamykających się firm w Zielonej Górze smutny komunikat. "Płacząc, piszemy do Was tą wiadomość...Żal, smutek i wściekłość to uczucia, które są z nami w tej chwili. Niestety zamykamy naszą firmę. Bez ogródek i czarowania.... Decyzje rządu nas wykańczają. Jesteśmy małą, rodzinną firmą. To co się dzieje w gospodarce zmusza nas do pojęcia tak drastycznego kroku. Rosnąca inflacja zaciska nam pętlę na szyi...Ciężko nam się z tym pogodzić' - napisali na swoim facebookowym profilu Chatka Małgorzatki.

Te miejsca są już zamknięte w Zielonej Górze. Lista:

  • Chatka Małgorzatki, ul. Żołnierzy II Armii 30/40
  • Bar Son Hao, ul. Sulechowska 19E
  • Kuchnia u Jasia, ul. Dworcowa 20
  • Handlowa Spółdzielnia Pracy "Domet", ul. Kazimierza Wielkiego 1
  • Bobas, Plac Jana Matejki 2a
  • Kuchnia Polska, al. Wojska Polskiego 106
  • STEFANO ITALIANO Pizza & Pasta, ul. Krośnieńska 12A

Nasza lista będzie aktualizowana o kolejne zamknięte punkty. Nie zapowiada się niestety, że koszty utrzymania lokali na terenie naszego miasta będą się obniżać. Obecnie zielonogórzanom życzymy cieszenia się z nadal działających punktów usług oraz gastrostomii.

QUIZ: Kto zaśpiewał to jako pierwszy?

Pytanie 1 z 15
Wielki hit "You Spin Me Round (Like a Record)" w oryginale wykonał:
QUIZ: Kto zaśpiewał to pierwszy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE