Ciekawostki

Tak kiedyś wyglądała Palmiarnia Zielonogórska. Ten widok mało kto pamięta. Musicie zobaczyć te zdjęcia

Palmiarni Zielonogórskiej nie trzeba przedstawiać żadnemu zielonogórzaninowi. Jest to już wręcz kultowy obiekt na mapie Zielonej Góry i można śmiało stwierdzić, że codziennie jest tam wiele odwiedzających. Obecnie jest to bardzo nowoczesny budynek, ale jak wyglądała palmiarnia kilkadziesiąt lat temu? Sprawdziliśmy to, zobacz koniecznie te zdjęcia.

Palmiarnia Zielonogórska. Krótka historia powstania

W XIX w. winnice otaczały Zieloną Górę praktycznie ze wszystkich stron. To było ówczesne centrum winiarskie. Na terenie miasta było także wiele winnic, a winiarze stawiali tzw. domki winiarzy. Według szacunkowych danych było ich ponad 700. Do czego służyły? Głownie miały na celu przechowywania zbiorów i narzędzi. Tylko nie liczne zachowały się do dzisiaj. Właśnie jednym z nich jest dom Gremplera postawiony na Winnym Wzgórzu w 1818 r., a w późniejszych latach powstała wokół niego Palmiarnia. Do dzisiaj jest to jeden z ważniejszych zabytków w Zielonej Górze.

Palmiarnia Zielonogórska w obiektywnie kilkadziesiąt lat temu

Już kilkadziesiąt lat temu widok od środka i z zewnątrz Palmiarni Zielonogórskiej robił duże wrażenie. Ten widok jest zapamiętany przez niewielu. Koniecznie sprawdźcie naszą galerię zdjęć i wróćcie pamięcią do przeszłości. Zapewniamy, że nie pożałujecie.

Budowa palmiarni w Parku Oliwskim w Gdańsku
Sonda
Czy byłeś/-aś kiedyś w Palmiarni Zielonogórskiej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE