W Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze cały czas trwają szczepienia pracowników

2021-01-13 7:58 Klaudia Pieszczyńska
szczepienie
Autor: pixabay.com

Coraz więcej pracowników Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze chce się szczepić przeciwko koronawirusowi! Na początku było to jedynie około 30% wszystkich, teraz ta liczba wzrosła do ponad 70%. Więcej w artykule.

W Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze cały czas trwają  szczepienia pracowników. Co ważne, coraz więcej z nich chce się zaszczepić. Na początku było to około 30%, teraz jest już ponad 70%. 

Cały czas nasi pracownicy dopisują się do listy. W tej chwili jest to ponad 1300 osób - zarówno kadry medycznej, jak i administracyjnej. 

Mówi Sylwia Malcher-Nowak, rzeczniczka szpitala. Do lecznicy nie dostarczono jeszcze odpowiedniej ilości dawek szczepionki.

Powinniśmy wyszczepić przynajmniej pierwszą dawką cały nasz personel do końca stycznia. Do tej pory otrzymaliśmy 420 dawek, w tym tygodniu kolejnych 540, jednak wciąż nie jest to wystarczająca liczba. 

Dodaje Malcher-Nowak. W pierwszej kolejności w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze zaszczepiono pracowników najbardziej narażonych na kontakt z chorymi, czyli medyków ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, oddziału zakaźnego oraz Tymczasowego Szpitala Covidowego.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Najbardziej niezawodne auta | ESKA XD - Prosto z salonu #11