sport

i

Autor: pexels.com

Szansa na stypendia dla sportowców z Zielonej Góry

2021-12-06 10:46

Jeszcze tylko przez dwa i pół tygodnia związki sportowe z Zielonej Góry mogą składać wnioski o stypendia dla młodych, wybitnie uzdolnionych sportowców.

Pieniądze przyznaje Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego. Dokumenty mogą składać zarówno związki sportowe z Zielonej Góry jak i na przykład organizacje pozarządowe działające w dziedzinie sportu. Na stypendium mają szansę zawodnicy w kategoriach juniora młodszego, juniora, młodzieżowca, będących w pierwszym roku kategorii seniora oraz osoby z niepełnosprawnościami.

Są jednak warunki. Sportowcy indywidualni lub zespołowi w zeszłym roku powinni byli między innymi reprezentować Polskę na Igrzyskach Olimpijskich lub Igrzyskach Paraolimpijskich, Mistrzostwach Świata lub Europy, czy na przykład zdobyć medal na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Juniorów lub juniorów młodszych. 

Sportowcy z Zielonej Góry mogą składać wnioski do 23 grudnia.

Quiz. Matematyka na poziomie podstawówki. Dzieci znają odpowiedzi!

Pytanie 1 z 10
60 + 6 ⋅ 10 = ?
Rewitalizacja Parku w Zatoniu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE