Falubaz Zielona Góra

i

Autor: pci

ŻUŻEL

Święto Piotra Protasiewicza w Zielonej Górze. Kto wygra turniej legendy Falubazu?

2023-03-24 13:08

Już w najbliższą sobotę (25 marca) odbędą się Mistrzostwa Piotra Protasiewicza, czyli inaczej nazywane pożegnanie byłego już zawodnika z żużlem. Choć sam Protasiewicz nie pojawi się w stawce, to jest w planach, aby po cywilu przejechać ostatnie okrążenie.

Turniej Piotra Protasiewicza. Bardzo mocna stawka zawodów

W środowisku żużlowym można usłyszeć, że Mistrzostwa Piotra Protasiewicza uchodzą za małe Grand Prix już przed sezonem. W stawce zawodników jest między innymi trzykrotny mistrz świata, Bartosz Zmarzlik, brązowy medalista MŚ z poprzedniego roku - Maciej Janowski a także powracający do żużla po rocznym zawieszeniu Emil Sajfutdionow. Nie zabraknie także zawodników miejscowego Enea Falubazu Zielona Góra.

- Chciałbym tutaj też podziękować chłopakom, bo odzew był natychmiastowy. Nie było jakiś negocjacji. Także cieszę się bardzo, bardzo dziękuję. Bo to jakby jest potwierdzenie, że przez te wszystkie lata jakiś tam szacunek zyskałem i z przyjemnością przyjeżdżają. Także jest to dla mnie też takie podsumowanie i bardzo ważne w takim ogólnym oddźwięku. Szykuje się fajne ściganie - powiedział Piotr Protasiewicz.

Czy Mistrzostwa Piotra Protasiewicza się odbędą? Zielonogórzanie z niepokojem patrzą w niebo

Od kilku dni wiadomo, że pogoda w Zielonej Górze może być w sobotę bardzo kapryśna. Organizatorzy są przygotowani na taki problem i tor został maksymalnie ubity. Co to oznacza? Dzięki temu może przyjąć większą ilość wody. Falubaz jest w stałym kontakcie z Canal+, która pokaże te zawody w telewizji. Oficjalna decyzja odnośnie zawodów ma zapaść w piątkowy wieczór.

Lista startowa Mistrzostw Piotra Protasiewicza w Zielonej Górze:

 1. Jarosław Hampel (Polska)
 2. Maciej Janowski (Polska)
 3. Niels Kristian Iversen (Dania)
 4. Patryk Dudek (Polska)
 5. Luke Becker (USA)
 6. Krzysztof Buczkowski (Polska)
 7. Rohan Tungate (Australia)
 8. Paweł Przedpełski (Polska)
 9. Przemysław Pawlicki (Polska)
 10. Jan Kvech (Czechy)
 11. Rasmus Jensen (Dania)
 12. Max Fricke (Australia)
 13. Emil Sajfutdinow (Polska)
 14. Bartosz Zmarzlik (Polska)
 15. Dominik Kubera (Polska)
 16. Grzegorz Walasek (Polska)
Sonda
Wybierasz się na żużel w Zielonej Górze?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE