Remont Parku Tysiąclecia. Jak posuwają się prace? [ZDJĘCIA]

Remont Parku Tysiąclecia rozpoczął się w sierpniu 2022 roku. Podczas tej rewitalizacji ma powstać na terenie parku m.in. tężnia oraz nowe ścieżki. 5 stycznia, w czwartek, mimo deszczowej aury, sprawdziliśmy jak posuwają się prace. Sprawdź koniecznie naszą galerię zdjęć.

Rewitalizacja Parku Tysiąclecia w Zielonej Górze

Mieszkańcy Zielonej Góry najprawdopodobniej skorzystają z Parku Tysiąclecia w październiku 2023 roku. Wykonawcą jest firma PRO-INFRA z Jerzmanowej. Obecnie trwa budowa nowych ścieżek. Stare zostały już zlikwidowane w listopadzie 2022 roku. Nowe ścieżki będą zagospodarowane dwojako. Jedne z nich zostaną pokryte powierzchnią mineralną, a w innych miejscach zostanie położona kostka brukowa. Pierwszy tydzień stycznia 2023 roku, niestety nie obfituje w dobrą pogodę. Mimo to, robotnicy działają pełną parą. Wygląda na to, że prace idą w dobrym tempie, a co najważniejsze kierunku.

Co nowego powstanie w Parku Tysiąclecia w Zielonej Górze? W tle tężnia solankowa

W planach jest powstanie tężnia solankowa, która powoli nabiera zarysu. Niektóre drzewa już zostały wycięte, co również jest widoczne poprzez pozostawione pnie. Na nowe nasadzenia jeszcze za wcześnie jednak można powoli sobie wyobrazić wiele zieleni w trakcie, a co więcej po zakończeniu prac. Widać również nowe ogrodzenie, przy ulicy Wazów.

Ile kosztuje rewitalizacja Parku Tysiąclecia w Zielonej Górze? Znamy kwotę

Jak poinformował na początku rewitalizacji Parku Tysiąclecia, Prezydent Miasta Janusz Kubicki w mediach społecznościowych, koszt przedsięwzięcia to ponad 15 mln złotych.

Sonda
czy uważasz ten remont za słuszny?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE