Prawo jazdy

i

Autor: pixabay.com

Przyszli kierowcy nie muszą już czekać przez kilka godzin na egzamin praktyczny

2020-02-24 15:43

Od początku roku egzaminy zapisywane są na konkretne godziny. Dzięki temu mieszkańcy nie muszą już czekać w poczekalni przez długi czas na swoją kolej. Ograniczono jednak ilość egzaminów jaką może jednego dnia przeprowadzić egzaminator. Mniej czasu spędzimy więc w poczekalni, ale dłużej poczekamy na wolny termin w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego.

Od początku tego roku kursanci na egzaminy zapisywani są na konkretną godzinę. Zmiany w przepisach miały zmniejszyć czas oczekiwania na swoją kolej w poczekalni. Teraz chętni na egzamin muszą pilnować zegarków.

Egzamin jest wyznaczany na konkretną godzinę i osoba, która na taki egzamin przyjeżdża ma rezerwę czasową 15-ście minut. W 15-stu minutach musi się stawić na egzamin i w tym czasie ta osoba jest wywoływana do skutku

- mówi Ireneusz Plechan dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Jeżeli kursant w tym czasie nie zjawi się na placu manewrowym przepada mu termin egzaminu praktycznego. Nowe przepisy ograniczają też ilość egzaminów jaką może przeprowadzić jeden egzaminator. Teraz jest to 8 egzaminów ciągu jednego dnia. Wcześniej w Zielonej Górze każdy egzaminator dziennie przeprowadzał około 11-stu egzaminów. 


W związku ze zmianami mieszkańcy na swoją kolej na egzamin będą musieli poczekać kilka tygodni.