Przyłbice dla lekarzy powstają w Zielonej Górze

2020-03-26 19:56
3d
Autor: pixabay.com

Trwa epidemia koronawirusa. Wielu ludzi wpiera służby medyczne i nie tylko. Powstaje coraz to więcej akcji skapujących swoją uwagę głównie na pomocy lekarzom. W tym przypadku jest podobnie. Zielonogórska fundacja postanowiła tworzyć przyłbice w technologii 3d.

Druk 3d jest dość świeżą technologią, która weszła na rynek. W tej technologii można robić wiele począwszy od gogli kończąc na elementach do respiratorów. W tej technologii powstają również przyłbice dla zielonogórskich lekarzy. 

Sam pomysł na przyłbice przyszedł do nas z Czech. Producent drukarek 3d, na których na codzień pracujemy, wypuścił do sieci projekt przyłbicy. Każdy kto ma drukarkę 3d może go sobie pobrać i wydrukować. Mój mąż zapytał lekarza, czy takie przyłbice były by potrzebne. Lekarz odpowiedział, że bardzo. Tak zaczęliśmy przygodę z przyłbicami 

Mówi właścicielka firmy robiącej przyłbice Justyna Więcek. Głównym materiałem, z którego powstają przyłbice jest folia PET. Co ciekawe coraz więcej drukarni przyłącza się do tego projektu. Obecnie drukowane są gogle dla medyków, przyłbice jak i części do respiratorów.