Kaloryfer ciepło

i

Autor: ri/Pixabay/cc0 Mieszkańców Tarnowa czeka podwyżka cen za ogrzewanie

Program Ciepłe Mieszkanie. Jak mogą z niego skorzystać zielonogórzanie? Znamy szczegóły

2023-02-07 14:54

6 lutego odbyła się konferencja prasowa dotycząca nowego programu Ciepłe Mieszkanie. Jak poinformował Urząd Miasta Zielona Góra w przedsięwzięciu będą mogli wziąć udział niedługo mieszkańcy. Na czym polega więc ten program? Jak mogą z niego skorzystać zielonogórzanie?

Program Ciepłe Mieszkanie. Na czym polega program Ciepłe Mieszkanie?

Program Ciepłe Mieszkanie jest jednym z przedsięwzięć związanych z ochroną środowiska i poprawą jakości życia mieszkańców. Jest to program bliźniaczy do "Czystego Powietrza". Celem tego programu jest zwiększenie efektywności energetycznej budynków mieszkalnych i zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych do atmosfery. Program Ciepłe Mieszkanie skierowane jest do osób, które mieszkają w budynkach wielorodzinnych. Zielonogórzanie mogą skorzystać z programu poprzez uzyskanie dofinansowania na modernizację swoich budynków. W ramach udziału w programie zostaną zdemontowane wszystkie nieefektywne źródła ciepła na paliwa stałe oraz zakup i montaż nowego źródła ciepła (na przykład pompa ciepła). Dodatkowo w ramach programu możemy starać się o zwrot pieniędzy na nową stolarkę drzwiową i okienną, bo ich jakość również ma znaczący wpływ na ogrzanie mieszkania.

Jak skorzystać z programu Ciepłe Mieszkanie w Zielonej Górze? Kto może skorzystać z programu Ciepłe mieszkanie?

Zielonogórzanie będą mogli skorzystać z programu Ciepłe Mieszkanie już w drugim półroczu 2023 roku. To wtedy właśnie mieszkańcy miasta będą mogli złożyć wniosek o dofinansowanie. Realizacja założeń oraz rozliczenie ma potrwać do 2025 r. Zielonogórzanie będą mogli liczyć na refundację w wysokości mieszczącej się w przedziale od 30 do 90 procent inwestycji. Jak czytamy dalej w komunikacie magistratu beneficjentem programu może być osoba o dochodzie rocznym nieprzekraczającym 120 tys. zł, która ma lokal w budynku wielorodzinnym. Co istotne, lokal nie może być podłączony do sieci ciepłowniczej.

Ile dofinansowania otrzymają zielonogórzanie?

Na realizację programu Ciepłe Mieszkanie Zielona Góra otrzymała 1 mln 577 tys. zł. Zielonogórzanin może otrzymać dofinansowanie w wysokości 37,5 tys. zł.

Najpierw należy złożyć wniosek o dofinansowanie do Urzędu Miasta Zielona Góra w określonym terminie. Następnie podpisaniu umowy o dofinansowanie zielonogórzanie będą mogli przystąpić do realizacji przedsięwzięcia. Po zrealizowaniu zadania beneficjent składa do miasta wniosek o płatność.

Sonda
Czy kaloryfery u Ciebie są ciepłe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE