Powrót do przeszłości w Centrum Przyrodniczym w Zielonej Górze [WIDEO]

2020-02-06 11:38
Dinozaur
Autor: pixabay.com

Kości dinozaurów, skamieliny z całego świata i modele prehistorycznych zwierząt. To wszystko na nowej wystawie w Centrum Przyrodniczym w Zielonej Górze. Uroczyste otwarcie odbędzie się już w najbliższą sobotę.

"Powrót do przeszłości" to nowa wystawa w Centrum Nauki Keplera - Centrum Przyrodniczym. Jej uroczyste otwarcie odbędzie się już 8 lutego, czyli w najbliższą sobotę. Będzie to nie lada gratka dla wszystkich miłośników prehistorii, a w szczególności dinozaurów.

Dioramy, gabloty ze skamieniałościami z całego świata oraz modele prehistorycznych zwierząt. To wszystko można zobaczyć na naszej nowej wystawie.

- mówi Krystyna Walińska, kierowniczka Centrum Przyrodniczego w Zielonej Górze. Każdy z modeli został wykonany ręcznie, z dbałością o nawet najdrobniejsze szczegóły.

Prawdziwym unikatem jest model gomfotera, czyli wymarłego krewniaka współczesnych słoni. Wykonano go na podstawie znalezisk z Bełchatowa.

- dodaje Walińska. Otwarcie wystawy "Powrót do przeszłości" odbędzie się już w najbliższą sobotę o godzinie 12.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE