Portret za osocze - oddaj krew i umów się na sesję zdjęciową!

2021-01-19 8:53 Martyna Janas
Portret za osocze
Autor: pixabay.com

Ponad stu artystów z całego kraju postanowiło zaoferować darmowy portret ozdrowieńcom, którzy oddają osocze po przebyciu COVID-19.

Każdy, kto odda osocze i zaprezentuje w biorącym udział w projekcie studiu fotograficznym odpowiednie zaświadczenie, może umówić się na darmową sesję zdjęciową lub podarować ją członkowi najbliższej rodziny. Do akcji charytatywnej przyłączyli się artyści z lubuskiego.

„Portret za osocze” ma bardzo prosty cel. My - jako fotografowie - chcemy zachęcić wszystkich, którzy przeszli chorobę do oddania osocza, bo jest ono niezwykle pomocne w leczeniu osób, przebywających w szpitalu. W ten sposób my robimy to, co umiemy najlepiej i dokładamy swoją cegiełkę w zwalczaniu pandemii

- mówi Kamil Wota ze studia fotograficznego Propasio.

Przewidziano także zniżki na sesje zdjęciowe dla wszystkich krwiodawców.

Zaapelowaliśmy do organizatorki o rozszerzenie akcji na dawców krwi pełnej. Chodzi o to, żeby nie wyróżniać osocza ozdrowieńców ponad krew pełną, która jest niezwykle ważna w tych trudnych czasach. Większość fotografów, którzy dołączyli do akcji, oferuje rabaty na sesje portretowe dla wszystkich krwiodawców

- dodaje fotograf.

Lista artystów zaangażowanych w „Portret za osocze” znajduje się na Facebookowym fanpage’u projektu, a szczegółowe regulaminy są dostępne u poszczególnych fotografów.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl !

Jak w sklepie płacić ręką | ESKA XD - Mobmania #6