Pora wyjąć gry planszowe z szafy. Powstaje nowy klub dla miłośników planszówek

2020-02-04 13:00
Gry planszowe
Autor: pixabay.com

Nie lada gratka dla wszystkich miłośników gier planszowych. Jeszcze w tym miesiącu powstanie nowy klub dla graczy. Projekt "Rzut kostką" to inicjatywa mediateki Góra Mediów z Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. C. Norwida.

Chińczyk, szachy, a może Dixit? W Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. C. Norwida w Zielonej Górze powstaje nowy klub dla pasjonatów gier planszowych. Projekt "Rzut kostką" jest skierowany do młodzieży oraz osób dorosłych.

Chcielibyśmy udostępnić te gry szerszemu gronu i nieco ożywić ten kącik. Chcemy zachęcić osoby, które interesują się grami planszowymi, tak aby mogli świetnie się bawić i po prostu miło spędzić czas.

Mówi Bartek Czerniawski z Mediateki Góra Mediów. Gry oferowane przez bibliotekę często wyróżniają się złożoną fabułą. Na graczy czekają pozycje strategiczne, a także rozwijające wyobraźnię.

Gracze mają szanse zagrać w takie pozycje jak "Dixit", "Detektyw", "Welcome to... Miasteczko marzeń", czy też "Dominion".

Dodaje Czerniawski. Pierwsze spotkanie w ramach projektu Rzut kostką odbędzie się 25 lutego o godzinie 15 w Mediatece Góra Mediów.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE