granty

i

Autor: pixabay.com

Ponad 2 mln zł dla naukowców z Uniwersytetu Zielonogórskiego

2020-12-01 7:53

Wykładowcy Uniwersytetu Zielonogórskiego z grantem o wysokości ponad 2 mln zł. Pieniądze otrzymali od Narodowego Centrum Nauki na realizację dwóch różnych projektów. Grant otrzymał m.in. prof. Krzysztof Gałkowski. Więcej w artykule.

Wzięli udział w konkursie organizowanym przez Narodowego Centrum Nauki i otrzymają ponad 2 mln zł na badania naukowe! Mowa o naukowcach z Uniwersytetu Zielonogórskiego - prof. Krzysztofie Gałkowskim, który otrzyma prawie 1,5 mln zł oraz prof. Giorgim Melikidze.

Projekt wartości ponad 800 tys. zł. dotyczy badania pulsarów. Naukowcy z Uniwersytetu Zielonogórskiego tym tematem zajmują się już od wielu lat. 

Mówi Ewa Sapeńko, rzeczniczka UZ. Oba projekty będą realizowane przez zespoły, które składają się z naukowców pochodzących nie tylko z Polski.

Ten projekt oczywiście też będzie realizowany przez zespół. Projektem zajmie się sześciu naukowców. Będzie on trwał trzy lata, choć panująca pandemia może nieco wydłużyć czas realizacji. 

Dodaje Sapeńko. Oba zielonogórskie projekty będą realizowane w obszarze nauk ścisłych i technicznych.

Jak w sklepie płacić ręką | ESKA XD - Mobmania #6

QUIZ: Czy znasz tabliczkę mnożenia? Sprawdź!

Pytanie 1 z 15
2x6 to:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE