Pompa do oczyszczania ścieków trafiła do szpitala w Zielonej Górze

2020-04-17 17:19
pompa
Autor: Piotr Jędzura

Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze otrzymał pompę do oczyszczania ścieków. Pompa została przekazana przez Spółkę Miejską Zielonogórskich Wodociągów i Kanalizacji.

Miejska spółka, Zielonogórskie Wodociągi i Kanalizacja przekazały Szpitalowi Uniwersyteckiemu mobilną pompę dozującą środek do dezynfekcji ścieków.

Przekazaliśmy szpitalowi w Zielonej Górze urządzenie do dezynfekcji ścieków. W ten sposób wspomagamy działania miasta, prezydenta w zakresie przeciwdziałania skutkom epidemii. Otrzymaliśmy również taką informację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, że jest zapotrzebowania na takie urządzenie. 

Mówi rzecznik prasowy Zielonogórskich Wodociągów i Kanalizacji Monika Turzańska. Zgodnie rozporządzeniem Ministra Zdrowia szpitale muszą dezynfekować swoje ścieki.

Szpital musi dezynfekować ścieki w miejscach gdzie przebywają pacjenci zarażeni bądź z podejrzeniem zarażenia wirusem COVID-19. W tej chwili szpital posiada osobną komorę dezynfekującą ścieki z oddziału zakaźnego. 

dodaje rzeczniczka. Pompa dozuje 7 litrów płynu dezynfekującego do ścieków w ciągu jednej godziny. Urządzenie ma zapewnić oczyszczenie nieczystości dla jednego oddziału szpitalnego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE