pomoc

i

Autor: geralt/pixabay.com

pomoc

Pomoc prawna, psychologiczna i materialna dla osób pokrzywdzonych przestępstwem

2023-06-09 9:30

365 osób przyjął od początku roku do maja Okręgowy Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w naszym regionie

Ośrodek prowadzony przez Lubuski ruch na Rzecz Kobiet i Rodziny "Żar" znajduje się w Zielonej Górze, są też punkty zlokalizowane w miastach powiatowych w południowej części województwa.

Osoby pokrzywdzone mogą otrzymać zarówno wsparcie prawne czy psychologiczne jak i materialne, na przykład w postaci dopłaty do czynszu czy bonów na żywność. Jest też między innymi wsparcie w edukacji czy opiece nad dziećmi, można również na przykład otrzymać wsparcie finansowe w zakresie szkoleń czy kursów podnoszących kwalifikacje. Środki na działalność ośrodka pochodzą z ministerialnego Funduszu Sprawiedliwości.

Od początku roku do maja Ośrodek przyjął łącznie 365 osób. W Zielonej Gorze 132, w Żarach 83, w Żaganiu 39, we Wschowie 37, tyle samo w Nowej Soli, w Świebodzinie 31 i 6 w Krośnie Odrzańskim.

Obecnie Ośrodek w Zielonej Gorze jest w trakcie zmiany lokalizacji.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE