Odkryj Polskę na nowo- czyli jakie sekrety skrywa województwo lubuskie?

2020-07-02 13:44 Artykuł sponsorowany
Jezioro
Autor: pixabay.com

Park Narodowy „Ujście Warty”, Muzeum Twierdzy Kostrzyn czy Pomnik Chrystusa Króla w Świebodzinie to wszystkim dobrze znane atrakcje turystyczne w województwie lubuskim. A może by tak wyjść poza schemat i odkryć uroki lubuskiego na nowo? Mamy ku temu w tym roku naprawdę wyjątkową możliwość. Autostrada Wielkopolska S.A. wraz z partnerami, rusza z akcją „Odkrywamy Wielkopolskę i Lubuskie”.

Nie ma co ukrywać, że tegoroczne wakacje będą inne niż te dobrze nam znane, a wielu z nas nie zdecyduje się na dalekie wyjazdy. A te wymieni na podróże po Polsce. Dlatego też Autostrada Wielkopolska S.A. wraz z partnerami, Wielkopolską Organizacją Turystyczną oraz Visit Zielona Góra, zachęca do wakacyjnego zwiedzania najbliższych miejsc w ramach akcji „Odkrywamy Wielkopolskę i Lubuskie”. W każdym tygodniu wakacji poznamy nową propozycję trasy, która pozwoli odkryć piękno tych dwóch regionów na nowo. W sumie osiem tras zaprowadzi turystów do ponad 25 wyjątkowych miejsc.

Lubuskie jeziora!

Przygotowane trasy bez wątpienia zachęcają do aktywnego spędzania czasu, ale osoby które szukają odpoczynku też znajdą tutaj coś dla siebie. - Województwo lubuskie może poszczycić się różnorodnymi atrakcjami, które pozwolą na odpoczynek na Pojezierzu Lubuskim wśród jezior i meandrów rzek oraz poznać historię polskiego winiarstwa. Wspólnie z Autostradą Wielkopolską S.A. przygotowaliśmy cztery bardzo interesujące trasy, które będą gratką zarówno dla najmłodszych jak i trochę starszych turystów - podsumowuje Hubert Małyszczyk kierownik Visit Zielona Góra.

Pora ruszać w trasę!

Na początku warto zaznaczyć, że przygotowane trasy dobrane są w taki sposób, aby w szybkim czasie móc dojechać w wybrane miejsce opisane w miniprzewodniku. Dlatego do każdego opisu trasy dołączona jest mapka z zaznaczonym kilometrażem i czasem przejazdu.

Odkrywamy Wielkopolskę i Lubuskie
Autor: mat.prasowe
Odkrywamy Wielkopolskę i Lubuskie
Autor: mat.prasowe

Bezpieczeństwo jest najważniejsze!

W tym wszystkim nie zapominajmy o naszym bezpieczeństwie, bo przecież ono jest najważniejsze. Dlatego niezależnie od sposobu spędzania wakacji pamiętajmy o przestrzeganiu podstawowych zasad zwiększających bezpieczeństwo w czasie pandemii. Regularnie myjmy i dezynfekujmy ręce, zachowajmy minimalną odległość od drugiej osoby oraz w miarę możliwości korzystajmy z płatności zbliżeniowych.

Artykuł sponsorowany