Od wieków budzą podziw i zdziwienie - o lądowaniu na komecie w Planetarium Wenus

2020-02-05 9:38 Klaudia Pieszczyńska
Kometa
Autor: pixabay.com

Jedne z najbardziej tajemniczych ciał w całym Układzie Słonecznym, czyli komety! O lądowaniu na jednej z nich zielonogórzanie dowiedzą się więcej już jutro. To w ramach kolejnej odsłony czwartkowych spotkań z nauką w Centrum Nauki Keplera - Planetarium Wenus.

Już jutro na scenie w Centrum Nauki Keplera - Planetarium Wenus pojawi się dr Milena Ratajczak z Uniwersytetu Warszawskiego. Opowie ona o lądowaniu na komecie, czyli o Misji Rosetta. 

Była to niezwykle ciekawa misja i bardzo długo trwała. Tak naprawdę to można o tym bardzo długo opowiadać, a dr Milena Ratajczak na pewno wspomni o najciekawszych rzeczach.

Mówi Marta Blonkowska z Planetarium Wenus. Komety to jedne z najciekawszych, ale zarazem najbardziej tajemniczych ciał w całym Układzie Słonecznym. Budzą podziw, ale również zdumienie. O tym, czy podczas misji udało się odkryć nowe tajemnice, będzie można przekonać właśnie podczas kolejnego odsłony Czwartkowych Spotkań z Nauką.

Prezentacja będzie wyswietlona na podwójnym ekranie. Tym razem jednak będzie można zobaczyć również coś pod kopułą.

Dodaje Blonkowska. Spotkanie odbędzie się już jutro o godzinie 18. Podczas wydarzenia odbędzie się również losowanie drobnych upominków, wśród uczestników.