Od wieków budzą podziw i zdziwienie - o lądowaniu na komecie w Planetarium Wenus

2020-02-05 9:38
Kometa
Autor: pixabay.com

Jedne z najbardziej tajemniczych ciał w całym Układzie Słonecznym, czyli komety! O lądowaniu na jednej z nich zielonogórzanie dowiedzą się więcej już jutro. To w ramach kolejnej odsłony czwartkowych spotkań z nauką w Centrum Nauki Keplera - Planetarium Wenus.

Już jutro na scenie w Centrum Nauki Keplera - Planetarium Wenus pojawi się dr Milena Ratajczak z Uniwersytetu Warszawskiego. Opowie ona o lądowaniu na komecie, czyli o Misji Rosetta. 

Była to niezwykle ciekawa misja i bardzo długo trwała. Tak naprawdę to można o tym bardzo długo opowiadać, a dr Milena Ratajczak na pewno wspomni o najciekawszych rzeczach.

Mówi Marta Blonkowska z Planetarium Wenus. Komety to jedne z najciekawszych, ale zarazem najbardziej tajemniczych ciał w całym Układzie Słonecznym. Budzą podziw, ale również zdumienie. O tym, czy podczas misji udało się odkryć nowe tajemnice, będzie można przekonać właśnie podczas kolejnego odsłony Czwartkowych Spotkań z Nauką.

Prezentacja będzie wyswietlona na podwójnym ekranie. Tym razem jednak będzie można zobaczyć również coś pod kopułą.

Dodaje Blonkowska. Spotkanie odbędzie się już jutro o godzinie 18. Podczas wydarzenia odbędzie się również losowanie drobnych upominków, wśród uczestników.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE