GRZEGORZ BRAUN

i

Autor: Beata Olejarka Obostrzenia tylko dla niezaszczepionych. Konfederacja: „Segregacja to dyskryminacja”

Obostrzenia tylko dla niezaszczepionych to przestępstwo? Konfederacja: „Segregacja to dyskryminacja”

2021-09-02 13:11

Poseł Konfederacji Grzegorz Braun zapowiedział złożenie do prokuratury zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez ministra zdrowia. "Minister grozi i podżega do popełnienia przestępstwa dyskryminacji, segregacja bowiem to dyskryminacja" - powiedział Braun. To efekt zapowiedzi Adama Niedzielskiego na temat tego, że osoby zaszczepione nie zostaną objęte obostrzeniami.

Poseł Konfederacji Grzegorz Braun zapowiedział w czwartek na konferencji prasowej złożenie do prokuratury zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Polityk ocenił, że działalność Niedzielskiego można ocenić jako podżeganie do przestępstwa dyskryminacji. Braun powołał się na art. 255 i art. 190 Kodeksu karnego. Pierwszy z nich mówi o publicznym nawoływaniu do popełnienia przestępstwa, a drugi dotyczy gróźb karalnych. Oba te przestępstwa zagrożone są karą pozbawienia wolności do lat 2.

- Minister grozi i podżega. Podżega do popełnienia przestępstwa, które nazwijmy dyskryminacją. Segregacja bowiem to dyskryminacja, zgodnie z art. 33 konstytucji, a pan minister Niedzielski chciałby dzielić Polaków na zaszczepionych i niezaszczepionych, a takiej kategorii dzięki Bogu jeszcze nie ma w polskim ustawodawstwie, i nie sprawią tego żadne bezprawne zarządzenia" - mówił Braun

Jak dodał: minister Niedzielski publicznie, w trybie już przesądzonej dyrektywy oznajmił, że pewne strefy, pewnie miejsca, pewne części przestrzeni publicznej będą zastrzeżone dla określonej przez niego arbitralnie kategorii osób. Otóż to jest właśnie przestępstwo – ocenił.

CZYTAJ TAKŻE: Niedzielski: Nie będzie obostrzeń dla zaszczepionych. Do restauracji tylko z paszportem?

Niedzielski mówił o obostrzeniach tylko dla niezaszczepionych

W środę minister zdrowia powiedział, że jeśli zostaną wprowadzone obostrzenia z powodu wzrostu zachorowań na COVID-19, to osoby zaszczepione nie zostaną nimi objęte. - Nie, nie będą nimi objęte. To jest bezpieczeństwo tych ludzi, w ramach wyboru. Nie mogą oni ponosić kosztu nieodpowiedzialności innych ludzi - podkreślił Niedzielski.

Minister pytany, czy jesienią idąc np. do restauracji lub do kina, trzeba będzie być zaszczepionym, wskazał, że "trzeba się szczepić". Zaszczepienie - według niego - będą sprawdzać organizatorzy wydarzeń lub właściciele restauracji. - Będą oni mieli prawo sprawdzać paszporty czy certyfikaty covidowe - zaznaczył Niedzielski.

Usnarz Górny (woj. podlaskie). Policja wspiera straż graniczną przy koczowisku imigrantów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE