Gwarantowana cena węgla. Rząd zwróci pieniądze za węgiel

i

Autor: Unsplash Gwarantowana cena węgla. Rząd zwróci pieniądze za węgiel

Nowa Sól: wkrótce pierwsza dostawa węgla dla mieszkańców

2022-12-05 9:31

Tygodnik Krąg poinformował o ilości złożonych wniosków na zakup węgla przez mieszkańców Nowej Soli. Według danych miasto zamówiło już 452 tony opału. Kiedy będzie możliwe nabycie węgla? Pierwsza partia wkrótce trafi do mieszkańców.

Wnioski o zakup węgla złożone. Kiedy pierwsza partia opału trafi do mieszkańców?

Mieszkańcy Nowej Soli złożyli około 360 wniosków na zakup węgla po preferencyjnych warunkach. Pierwsza partia węgla prawdopodobnie ma trafić do mieszkańców Nowej Soli w pierwszej połowie grudnia. Będzie to około 200 ton surowca.

Kto może zakupić węgiel po preferencyjnej cenie?

Zakupienie węgla po preferencyjnej cenie jest możliwe dla mieszkańców Nowej Soli, którzy spełniają warunku uprawniające do otrzymania dodatku węglowego z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz których gospodarstwo wpisano do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Ile nowosolanie zapłacą za węgiel?

Za tonę węgla mieszańcy Nowej Soli zapłacą 1800 złotych. Po preferencyjnej cenie węgiel kamienny można kupić w maksymalnej ilości 1,5 tony. Jak poinformował prezydent Nowej Soli Jacek Milewski na łamach Tygodnika Krąg, węgiel będzie można zakupić w składzie opału przy ul. Towarowej 3.

- Podpisaliśmy też już umowę ze spółką Węglokoks, dystrybuującą węgiel w imieniu skarbu państwa. Czekamy na dostawę pierwszej partii – około 200 ton. Stanie się to w ciągu kilkunastu dni i wtedy uruchomimy sprzedaż. Będziemy zapraszać mieszkańców, zgodnie z kolejnością na liście, do urzędu miasta, aby zapłacili za opał. Otrzymają stosowny kwitek, który będzie podstawą do wydania węgla w składzie – podkreśla prezydent.

Sprzedaż węgla w województwie lubuskim

W województwie lubuskim węgiel będzie sprzedawany po preferencyjnej cenie, czyli 2 tysięcy złotych brutto za tonę. Aż 57 gmin zgłosiło już swoje konkretne zapotrzebowanie. Do końca 2022 roku województwo lubuskie zamówiło zamówiło 20 tysięcy ton węgla. Natomiast od stycznia do kwietnia 2023 roku zostało zamówione kolejne 12 tysięcy ton surowca. Węgiel najpierw trafi do składów w Międzyrzeczu oraz Nowinach Wielkich. To tam odbędzie się przygotowanie go do dalszej dystrybucji na terenie województwa lubuskiego. Gorzów Wielkopolski oraz Zielona Góra zajmują się dystrybucją węgla dla swoich mieszkańców.

Sonda
Czy kupiłeś/aś węgiel po preferencyjnej cenie?