Nowa Sól: obwodnica południowa. Kolejny etap budowy [ZDJĘCIA]

2023-02-03 15:20

Niebawem rozpoczną się długo wyczekiwane prace nad kolejnym etapem budowy obwodnicy południowej w Nowej Soli. Prezydent miasta poinformował 2 lutego, o wstępnym harmonogramie prac przygotowanym przez wykonawcę. Zobacz galerię zdjęć z tej budowy.

Obwodnica południowa w Nowej Soli. III etap prac budowy rusza niebawem

Jak poinformował Jacek Milewski, prezydent Nowej Soli w mediach społecznościowych III etap budowy południowej obwodnicy niebawem się rozpocznie. Wykonawca przekazał wstępny harmonogram prac. Jak czytamy w komunikacie na początku zostały wyburzone trzy budynki, przełożona została instalacja podziemna oraz organizacja w tym miejscu zaplecza budowy. III etap budowy obwodnicy południowej będzie trwać aż do marca 2023 roku. Według założeń budowa ronda przy ul. Głogowskiej będzie trwać od kwietnia 2023 do marca 2024 roku. Kierowcy muszą się jeszcze uzbroić w cierpliwość.

Budowa obwodnicy Nowej Soli - poniesione koszty

W listopadzie 2022 Zarząd Dróg Wojewódzkich podpisał umowę z firmą BUDIMEX S.A. z Warszawy za kwotę bliską 34 milionów złotych na tę inwestycję. Realizacja budowy obwodnicy w Nowej Soli jest możliwa, dzięki Rządowemu Funduszowi Rozwoju Dróg - przeznaczone zostaną 50% środków, budżetu Województwa Lubuskiego - 32,6% środków. Nowa Sól przekaże na ten cel 17,4% środków. Warto zaznaczyć również, że miasto Nowa Sól sfinansowało w kwocie około 250 tys. zł wartości dokumentacji oraz 2,5 mln zł na wykup gruntów. Jak poinformował prezydent Nowej Soli w komunikacie z 2 lutego 2023 r., na ten cel z wkładu własnego miasta zostaną przeznaczone środki w kwocie 8 mln złotych. Pod koniec stycznia 2023 roku, podczas Sesji Radni podjęli uchwałę o udzieleniu w bieżącym roku pomocy finansowej Województwu Lubuskiemu w wysokości 3 milionów złotych na tę budowę.

Kiedy zakończy się budowa obwodnicy południowej w Nowej Soli? Data

Zakończenie budowy obwodnicy południowej w Nowej Soli przypada na 30 września 2024 roku.

Sprawdźcie koniecznie naszą galerię zdjęć, znajdują się tam materiały dotyczące budowy południowej obwodnicy w Nowej Soli z lat 2016-2023.

Quiz. Autostrady i drogi ekspresowe w Polsce

Pytanie 1 z 10
Ile jest autostrad w Polsce?
Zdjęcie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE