Nie lada gratka dla miłośników rysowania. Rusza projekt Ilustracja - Inspiracja [AUDIO]

2020-10-08 9:41 Klaudia Pieszczyńska
książka
Autor: pixabay.com

To właśnie głównie ilustracje przyciągają uwagę najmłodszych czytelników książek. ​Będzie okazja do tego, aby nieco bliżej poznać tajniki ilustrowania. A to na warsztatach w ramach projektu Ilustracja - Inspiracja. Więcej w artykule.

Czytanie książek z dzieci może być prawdziwą przyjemnością. A najmłodszych zielonogórzan w szczególności interesują ilustracje. W Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. C. Norwida w Zielonej Górze ruszył projekt Ilustracja - Inspiracja.

Dziewięć spotkań warsztatowych, które odbędą się online. Mają one na celu przybliżenie współczesnej ilustracji książkowej i jej znaczenia dla całej literatury zarówno dziecięcej, jak i młodzieżowej.

Mówi Justyna Stachura z Norwida. Podczas warsztatów nie zabraknie również spotkań z lokalnymi ilustratorami.

Spotkania te będą prowadzone przez naszych lokalnych artystów. Trzy warsztaty przybliżą sylwetki naszych ilustratorów, między innymi Igora Myszkiewicza.

Dodaje Stachura. Pierwsze warsztaty online odbędą się 12 października o godzinie 10. Całość będzie transmitowana na facebookowym profilu Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. C. Norwida w Zielonej Górze.

Tak trenuje krakowska drużyna quidditcha

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.