Ciekawostki

Oto największe wsie w województwie lubuskim. Niektóre z nich mogłyby być miastami! Zobacz naszą listę

Portal polskawliczbach.pl podzielił się najnowsze danymi statystycznymi pod względem liczby mieszkańców w lubuskich wsiach. W województwie lubuskim niektóre z nich mogłyby spokojnie być nazywane miastami. Sprawdź, które wsie są największe w Lubuskiem.

Największa wieś w Lubuskiem. Ile ma mieszkańców największa wieś w woj. lubuskim?

W województwie lubuskim największa wieś ma 3 259 mieszkańców. Co ciekawe, ta liczba ciągle rośnie i najprawdopodobniej niebawem stanie się miastem. Natomiast inne wsie w zestawieniu największych wsi w Lubuskiem mają blisko 2 tys. mieszkańców. O tym, o której wsi mowa dowiecie się z naszej galerii zdjęć.

Ile wsi jest w Lubuskiem? Ta liczba zaskoczy niejednego

Według danych portalu polskawliczbach.pl znajduje się w województwie lubuskim 1 053 wsi z czego 566 przynależy do gmin wiejskich, a 487 przynależy do gmin miejsko-wiejskich. Najwięcej wsi natomiast jest w gminie Gubin i jest ich tam aż 46.

Ile wsi jest w Polsce? Gdzie jest najwięcej wsi w Polsce?

Dla porównania według tych samych danych obecnie w Polsce jest 43 122 wsi, z czego 29 368 z nich przynależy do gmin wiejskich, a 13 754 do gmin miejsko-wiejskich. Najwięcej wsi ogółem znajduje się w województwie mazowieckim, bo 7 843 wsi.

Powyższe dane bazują na Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań z 2021 roku.

Zakup działki na wsi i budowa domu. Czy na pewno?
Sonda
Co wolisz?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE