Na 50-te Bachanalia zielonogórzanie będą jeszcze musieli poczekać jeszcze rok [AUDIO]

2020-09-15 9:58 Dorota Gut
Impreza
Autor: pixabay.com

To miała być okrągła rocznica. W tym roku przypadały 50-te Bachanalia. Największa impreza studencka województwa Lubuskiego musiała jednak zostać przełożona. Najpierw przełożono ją z maja na październik. Okazało się jednak, że i ten termin nie wchodzi w grę. Zbliżający się sezon na grypę może pogorszyć sytuację związano z koronawirusem. Organizatorzy odwołali więc imprezę i przełożyli ją na maj 2021.

Miały być koncerty, zjazd absolwentów i zabawa trwająca tydzień. Na 50 Bachanalia zielonogórscy studenci muszą jednak poczekać jeszcze przynajmniej rok.

Mamy wątpliwości czy my bylibyśmy w stanie zarządzać tak dużą grupą ludzi na imprezie masowej w taki sposób,żeby po prostu wszystko na nich było bezpieczne czy dla organizatorów. Zostały wprowadzone regulacje natomiast nikt nie dał nam narzędzi żeby egzekwować pewne rzeczy od uczestników imprezy

- mówi Marcin Owsiany, współorganizator. Na razie Bachanalia przełożono na maj. Ale czy się odbędą? Tego nie wiadomo.

Zaplanowaliśmy datę 28-29 maja przyszłego roku, natomiast to jest jeszcze w tej chwili takie wróżenie z fusów, że tak powiem. Sytuacja rozwija się bardzo dynamicznie i tak na prawdę myślę, że nikt nie jest w stanie odpowiedzieć na pytanie czy za rok będą warunki do organizowania tego typu imprez

- dodaje Marcin Owsiany. W tym roku na scenie mieli wystąpić tacy artyści jak Krzysztof Krawczyk, Bracia Figo Fagot, Strachy na Lachy czy Kartky.

W tym roku Bachanalia się nie odbędą - mówi Marcin Owsiany, współorganizator
Nietypowy klient w krakowskiej Castoramie