Inwestycja

Modernizacja placu Słowiańskiego w Zielonej Górze. Jak przebiegają prace? [Zdjęcia]

2023-03-29 16:11

Od października 2022 trwają prace modernizacyjne placu Słowiańskiego w Zielonej Górze. Koparki, pracownicy i ciągła praca - taki widok jest obecnie przy zielonogórskim sądzie. Zielonogórzanie chętnie zaglądają na plac budowy. Po kilku miesiącach sprawdzamy jak przebiegają te pracy. Zobaczcie nasze zdjęcia w galerii z placu Słowiańskiego. Możemy zdradzić, że już widać efekty!

Plac Słowiański w Zielonej Górze. Modernizacja zielonogórskiego placu Słowiańskiego

Prace modernizacyjne na placu Słowiańskiego w Zielonej Górze trwają od października 2022 roku. Po kilku miesiącach widać efekt tych prac, które robią wrażenie. W planach ma powstać w tym miejscu nowe place i ścieżki z uwzględnieniem ukształtowania terenu i odprowadzeniem powierzchniowym wody opadowej oraz nowa lokalizacja parkingu dla rowerów miejskich i stojaki rowerowe. Powstaną również fontanna, a mieszkańcy i turyści będą mogli korzystać także zdrojów z wodą pitną. Nie zabraknie także leżaków całorocznych, koszy na śmieci czy ławek. Na Placu Słowiańskim w kolejnym etapie prac stanie też pomnik poświęcony Ofiarom Zbrodni Wołyńskiej. Zmotoryzowani zielonogórzanie także mają powód do radości, bo powstanie tam także 10 nowych miejsc parkingowych.

Koszt inwestycji placu Słowiańskiego w Zielonej Górze. Ta kwota robi wrażenie

Jak podał Urząd Miasta Zielona Góra inwestycja placu Słowiańskiego to koszt 4 mln 425 tys. zł. Ponad 3 mln zł to pieniądze z Unii Europejskiej, 406 tys. z budżetu państwa, a niemal milion złotych ze środków miasta.

Kiedy zakończy się modernizacja placu Słowiańskiego? Data

Zaplanowana data zakończenia modernizacji placu Słowiańskiego w Zielonej Górze jest na maj 2023 r.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE