Mieszkańcy Zielonej Góry wybrali nowy projekt kąpieliska w Ochli!

2020-07-28 12:28 Mateusz Jamroz
Ochla
Autor: Mateusz Jamroz

Ochla w Zielonej Górze od lat zbiera rzesze miłośników spędzania wolnego czasu przy wodzie. W tym roku jest podobnie, jednak już za 2 lata obiekt zmieni się nie do poznania!

Mieszkańcy zdecydowali, który projekt Ochli zostanie wykonany na terenie starego kąpieliska. Miasto podało 4 propozycje, spośród których mieszkańcy mieli wybrać tę najlepszą! 

Na projekt numer 3 głosowało prawie 24 tysiące mieszkańców Zielonej Góry. Najlepszy projekt zakłada budowę m.in. z brodzika dla najmłodszych dzieci z wodnym placem zabaw, piaszczystą plażę, zadaszoną altanę na wodzie oraz mały amfiteatr. 

Kąpielisko zgodnie z planem ma być gotowe już za dwa lata, czyli w 2022 roku! Projekt numer 3 zdeklasował inne projekty, na kóre mogli głosować mieszkańcy. Numer trzy otrzymał ponad 2000 głosów. 

W sprawie tej inwestycji w mieście będą musiały odbyć się jeszcze dwa przetargi. Pierwszy z nich ma wyłonić wykonawcę projektu nowego kąpieliska. Ten ma zostać oparty w całości na wybranym projekcie. Natomiast drugi przetarg ma wyłonić wykonawcę przebudowy obiektu.  

Mieszkańcy pytani o to, czy dzięki kąpielisku w Zielonej Górze pojawi się więcej osób z okolicznych miejscowości w większości twierdzili, że ten obiekt jest potrzebny miastu i, że dzięki niemu w Zielonej pojawi się więcej osób chętnych do wypoczywania nad wodą! 

Pierwszy pacjent wyleczony osoczem ozdrowieńca

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.