"Mieszkam sam". Stowarzyszenie Dalej Razem ruszyło z kolejnym, nowym projektem

2021-06-10 9:52 Aleksandra Kanoniak
mieszkam sam
Autor: Pixabay.com

Po kilku miesiącach izolacji i lockdownu w końcu mogą spędzać czas w grupie. Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym Dalej Razem rusza z projektem "Mieszkam sam".

To inicjatywa skierowana do dorosłych, wysoko funkcjonujących podopiecznych stowarzyszenia.

Mamy taki cykl weekendowych spotkań w jednym z mieszkań treningowych, gdzie w grupach czteroosobowych nasi podopieczni spotykają się. Będą brali udział w zajęciach sportowych, będą chodzili do restauracji, kin, teatrów.

Mówi Sebastian Cycuła szef Dalej Razem. Ale to nie koniec. Uczestnicy projektu będą też wyjeżdżać poza granice województwa. W planach wycieczki chociażby do Krakowa czy Gdańska.

Chodzi też o to, żeby przećwiczyli na sobie takie życiowe sprawy, jak na przykład rezerwacja hotelu, kupienie biletu pociągowego, ugotowanie sobie obiadu, dogadanie się z kimś obcym z którym nocuje się w pokoju. Liczymy na to, że będą się dobrze bawić, ale będą też zdobywać kompetencje do samodzielnego życia.

W programie "Mieszkam sam" weźmie udział 30 podopiecznych stowarzyszenia Dalej Razem. Całość potrwa około dwóch i pół roku.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl !

Które gwiazdy najbardziej schudły albo przytyły do roli? | ESKA XD - Martyna movie #17