Międzynarodowy Festiwal Folkloru w tym roku po wakacjach. Z czego wynika zmiana?

2021-05-06 9:44 Aleksandra Kanoniak
folklor
Autor: Pixabay.com

Miał odbyć się w lipcu, ale nastąpiła zmiana. Międzynarodowy Festiwal Folkloru "Oblicza Tradycji" w tym roku ​ruszy 12 września.

Przesunięcie jest związane z pandemią koronawirusa.

Patrząc na to, że obostrzenia utrzymywały się długo i ze względu na to, że nadal pod znakiem zapytania jest przyjazd zespołów z zagranicy bo nie wszystkie granice są otwarte, przenieśliśmy termin festiwalu. Oczekujemy, że będą kolejne poluzowania.

Mówi Izabela Kumor-Pilarczyk dyrektor Regionalnego Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze. Przeglądy konkursowe będą odbywać się w nowo wybudowanym Centrum Kreatywnej Kultury. W planach jest też koncert galowy. Na scenie zespoły z różnych stron świata.

Cieszymy się bardzo z nawiązanej współpracy z ambasadami z całego świata. To Belgia, Francja, Hiszpania, Niemcy, Senegal, Tajlandia, Ukraina i USA. W tej chwili właśnie ambasady odpowiedziały pozytywnie i chcą przysyłać swoje zespoły, wspierać te zespoły.

Międzynarodowy Festiwal Folkloru Oblicza Tradycji ruszy 12 i potrwa do 17 września. Zgłoszenia do festiwalu potrwają do końca lipca.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl !

ESKA XD #009