zastal 8

Autor: Tomasz Browarczyk Stelmet ZG

Miało być przełamanie, a jest czwarta porażka z rzędu w Lidze VTB

2021-10-26 8:29

Enea Zastal BC Zielona Góra uległ we własnej hali drużynie Niżnego Nowogrodu 77-95

Zastalowcy wyszli na parkiet, ale myślami, mam wrażenie byli w zupełnie w innym miejscu. Słabo bronili, nieskutecznie atakowali i raz za razem tracili piłkę. To skrzętnie wykorzystywali goście, którzy już w pierwszej kwarcie wypracowali 18 punktową przewagę.

W drugich 10 minutach Zastal rzucił się do odrabiania strat, a na początku trzeciej kwarty tracił do Niżnego już tylko dwa oczka. Rosjanie szybko jednak wrócili na odpowiednie tory i ponownie odskoczyli.

Zabójcze dla Zastalu okazały się rzuty z dystansu. Rosjanie "za 3" trafili, aż 17 razy. Mimo porażki na pochwałę zasługuje Nemanja Nenadić. Serb rzucił 20 punktów, tyle samo dołożył Jarosław Zyskowski.

Kolejny mecz w hali CRS-u w czwartek. Rywalem GTK Gliwice.

QUIZ. Zwierzę czy roślina? 10 szybkich pytań, sprawdź swój wynik!