Lekarze na wagę złota. A medycyna to wyjątkowo wymagający kierunek studiów

2021-04-08 13:04 Martyna Janas
lekarz
Autor: pixabay.com Zdjęcie ilustracyjne

W czasie pandemii COVID-19 jeszcze wyraźniej widzimy jak ważną pracę wykonują zielonogórzanie, działający w zawodach medycznych. Jak zostać lekarzem?

Jeden z najbardziej pożądanych zawodów w Zielonej Górze? Lekarz. Zwłaszcza w dobie pandemii. A studia medyczne są wyjątkowo wymagające. To 12 semestrów nauki teorii z wielu dziedzin i zajęć praktycznych, 13 miesięcy stażu podyplomowego i niełatwy Lekarski Egzamin Końcowy.

Generalnie mamy dosyć dużo zajęć, które też długo trwają. Po zajęciach musimy jeszcze trochę usiąść do książek, poczytać. Niestety na samych zajęciach nie jesteśmy w stanie wszystkiego się nauczyć, bo jest dużo wiedzy teoretycznej i praktycznej

- mówi Marta Michałek, studentka III roku kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Zielonogórskim.

Wybór studiów medycznych wynika z potrzeby kontaktu z ludźmi i chęci niesienia pomocy.

Studiowałam wcześniej inny kierunek, bo myślałam, że chcę robić coś innego. Natomiast ciągle gdzieś tam z tyłu głowy miałam ten kierunek lekarski i marzenie, żeby zostać lekarzem i pomagać ludziom. Jestem osobą kontaktową. Cieszą mnie ciągłe rozmowy z ludźmi, poznawanie ich, a przede wszystkim możliwość pomocy ludziom

- dodaje studentka.

A w tej chwili na UZ kształci się 513 przyszłych lekarzy.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl !

Które gwiazdy najbardziej schudły albo przytyły do roli? | ESKA XD - Martyna movie #17