Lubuskie ze wsparciem z Niemiec w walce z COVID-19

2021-02-05 8:59 Klaudia Pieszczyńska
wirus
Autor: pixabay.com

Aparaty wspierające oddychanie, maseczki, rękawiczki czy 30 tys. litrów płynu do dezynfekcji - to w ramach pomocy od Brandenburgii i Saksonii dla województwa lubuskiego. O wsparcie w listopadzie poprosiła marszałek Elżbieta Anna Polak, od tamtej pory partnerzy województwa wciąż dosyłają nowy sprzęt. Więcej w artykule.

Marszałek Elżbieta Anna Polak, już na początku listopada poprosiła niemieckich partnerów o wsparcie w walce z koronawirusem. Od tamtej pory do naszego województwa cyklicznie wpływają środki ochrony. 

Nasi sąsiedzi, z którymi współpracujemy od wielu lat, cały czas przekazują nam urządzenia ratujące życie, ale także środki ochrony osobistej. 

Mówi Elżbieta Anna Polak, marszałek województwa lubuskiego. Lubuskie otrzymało m.in. 27 000 rękawic, 1020 kombinezonów ochronnych czy 5000 fartuchów.

Otrzymane środki trafiają m.in. do Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze czy Szpitala dla Psychicznie i Nerwowo Chorych w Międzyrzeczu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Najbardziej niezawodne auta | ESKA XD - Prosto z salonu #11