Jest chętny na MOP-y koło Kościana. MOP-em Wilkowice nadal nie ma zainteresowania

i

Autor: hak, zdj. ilustracyjne

Lubuskie: Na odcinku S3 powstaną nowe stacje MOP wraz z innymi usługami

2022-12-07 11:43

Kierowcy mogą się cieszyć już od jakiegoś czasu z drogi S3 w województwie lubuskim. Jednak nie można stwierdzić, że radość jest w pełni zadowalająca. W wielu miejscach brakuje tzw. MOP-ów. Nadal trwa ich budowa przy kilku miejscowościach na drodze ekspresowej numer trzy. Gdzie pojawią się MOP-y? Szczegóły w materiale poniżej.

Budowa MOP-ów na S3. Gdzie pojawią się nowe MOP-y na S3?

Prace budowlane dotyczące MOP-ów na S3 trwają już jakiś czas. Ci kierowcy, którzy często podróżują na tej trasie mogą zobaczyć postępy tych prac. Gdzie dokładnie powstaną MOP-y? Miejsca Obsługi Podróżnych na S3 powstają między węzłami Nowe Miasteczko i Gaworzyce - MOP Niegosławice oraz między Zieloną Górą i Sulechowem - MOP Stożne. Koszt budowy podstawowej infrastruktury jednego MOP to ponad 10 mln zł. Przy postojach kierowcy będą mogli skorzystać z innych usług.

- MOP-y Niegosławice docelowo mają mieć dostępne również usługi komercyjne, czyli stacje paliw ze sklepami i restauracjami. Po wybudowaniu przez nas podstawowej infrastruktury – wewnętrznych dróg, parkingów i toalet - obiekty zostaną w drodze przetargu wydzierżawione w celu ich rozbudowy. Para MOP-ów Stożne niedaleko Zielonej Góry będzie wyposażona w podstawową infrastrukturę – powiedziała dla PAP rzeczniczka zielonogórskiego oddziału GDDKiA Anna Jakubowska.

Kiedy otwarcie nowych MOP-ów na S3 w Lubuskiem?

Jak podaje PAP prace w podanych obu lokalizacjach na S3 w Lubuskiem mają zostać zakończone dopiero w drugiej połowie przyszłego roku.

MOP-y na drodze S3 w województwie lubuskim. Ile jest możliwych postojów dla kierowców?

Kierowcy, którzy dotąd podróżować będą po drodze S3 w województwie lubuskim w kierunku północnym mają do dyspozycji kilka pad MOP-ów m.in. ze stacjami paliw, restauracjami czy stanowiskami do kontroli pojazdów. Na nowe MOP-y przyjdzie nam jeszcze poczekać, warto jednak pamiętać już dostępnych miejscach postojowych jak: Lisiny, Racula, Kęspko,Popowo oraz Marwice. Zaplanujmy sobie podróż tak by była jak najbardziej przyjemna. Mamy nadzieje, że nowe miejsca na postój pojawią się w planowanym terminie.

Sonda
Czy młodzi kierowcy jeżdżą mniej rozważnie niż starsi kierujący?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE