Lubuskie: List polecony trafi do skrzynki! Poczta Polska zmienia zasady! [SZCZEGÓŁY]

2020-04-22 13:21
Poczta Polska
Autor: Materiały prasowe Poczta Polska

W związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem Poczta Polska postanowiła wprowadzić nowe zasady dostarczania przesyłek poleconych. Większość z nich trafi do skrzynek pocztowych odbiorców. Przeczytajcie więcej na stronie internetowej ESKI Zielona Góra.

W związku ze zmianą zapisów w Prawie pocztowym, Poczta Polska wprowadza nowe wytyczne dotyczące doręczania przesyłek listowych poleconych oraz paczek pocztowych i przesyłek kurierskich. Od środy (22 kwietnia) listy polecone mogą być doręczane do skrzynki pocztowej adresat. Jeżeli chodzi natomiast o przesyłki kurierskie, to zawieszono obowiązek uzyskania pokwitowania odbioru.

Jednak nie wszystkie listy polecone będą trafiały do skrzynek odbiorców. Wprowadzone zmiany nie dotyczą przesyłek wysłanych przez sądy, prokuraturę i inne organy ścigania oraz komornika sądowego.

Nowe rozwiązania mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa pracowników oraz klientów i stanowią odpowiedź Spółki na oczekiwania społeczne. Dzięki wprowadzonym zmianom adresaci otrzymają większość przesyłek w sposób bezdotykowy

mówi Andrzej Bodziony, wiceprezes Zarządu Poczty Polskiej.

Epidemia koronawirusa wymusiła zmiany w świadczeniu niektórych usług. W następstwie tych zmian, w stanach nadzwyczajnych lub w przypadku wystąpienia stanu epidemii lub stanu zagrożenia epidemicznego listy polecone bez potwierdzenia odbioru i bez Elektronicznego Potwierdzenia Odbioru (EPO) mogą być doręczane do skrzynki pocztowej adresata bez konieczności składania przez niego specjalnego wniosku. Paczki i przesyłki kurierskie będą doręczane bez pokwitowania.

O zagrożeniu pożarowym mówi nadleśniczy Eugeniusz Piech z Nadleśnictwa Gromnik
Wpadka prezydenta Dudy. Poloniści łapią się za głowę