Lubuski Zespół Pieśni i Tańca powoli wraca do prób. Kto już wrócił na parkiet?

2021-05-11 10:55 Aleksandra Kanoniak
pole
Autor: Pixabay.com

Po ponad rocznej przerwie na parkiecie pojawiają się tancerze.

Na razie to dorośli członkowie zespołu.

Wznowiła już próby grupa dorosłych, przygotowujemy się do wznowienia prób grup dziecięcych i grupy młodzieżowej. Pragnę podkreślić, że tworzymy też nową grupę śpiewaczą złożoną z dzieci i młodzieży uzdolnionych wokalnie.

Mówi Izabela Kumor-Pilarczyk dyrektor Regionalnego Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze. Ogólnie do Lubuskiego Zespołu Pieśni i Tańca im. Ludwika Figasa należy około stu osób. Już niebawem próby przeniosą się do nowego budynku.

Jest to spore grono przede wszystkim osób, które kochają kulturę ludową, kochają tak spędzać czas i dlatego też w Centrum Kreatywnej Kultury będą mieli z prawdziwego zdarzenia salę taneczną, będą garderoby, także myślę że zespół będzie miał bardzo dobre warunki do realizacji nowych programów artystycznych.

Nabór do grup trwa cały rok, więc dzieci, młodzież i dorośli z naszego regionu mogą w każdym momencie dołączać do Lubuskiego Zespołu Pieśni i Tańca.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl !

Prototypy aut, które nigdy nie trafiły do produkcji | ESKA XD - Prosto z salonu #9