Mini autobus w Zielonej Górze

i

Autor: Screen: Google Street View, Urząd Miasta Zielona Góra, FB

Którędy pojadą mini autobusy? Trwają konsultacje społeczne. Jakie zdanie mają zielonogórzanie?

2023-03-06 10:27

Jakiś czas temu informowaliśmy o nowej inwestycji na terenie naszego miasta. Została podpisana umowa na kilka milionów złotych na miniautobusy. Już wtedy wrzało w mediach społecznościowych w sprawie tej decyzji. Teraz miasto Zielona Góra chce poznać zdanie zielonogórzan na temat trasy tego środka transportu. Czy to nie jest za późno na takie konsultacje? Wiemy co sądzą o tym mieszkańcy.

Jak mają jeździć mini autobusy? Ruszyły konsultacje społeczne

Od 3 do 19 marca będą odbywać się konsultacje społeczne dla zielonogórzan poświęcone kursowaniu elektrycznych mini autobusów spod Palmiarni - poinformował w swoim komunikacie Urząd Miasta Zielona Góra. Zaproponowano trzy trasy, którędy będą mogły jeździć mini autobusy za za 4,6 mln złotych. Przedstawione trasy mają część wspólną, jest to przystanek przy nowym parkingu przy Palmiarni. Następie mini autobus ma pojechać w kierunku zielonogórskiego deptaka, zatrzymując się na przystanku przy ulicy Kupieckiej, Ciesielskiej, przy Wieży Głodowej, blisko ratusza i przy Placu Pocztowym. Następnie autobus powróci ulicą Drzewną do Kupieckiej i po przystanku na pl. Matejki dojedzie do urzędu miasta. Jak dalej czytamy w komunikacie magistratu orientacyjny czas przejazdu z parkingu na deptak to pięć minut.

Zielonogórzanie mogą wybrać dalszą trasę mini autobusów. Jak wyglądają warianty?

Pierwszy wariant zakłada, że mini autobus wjedzie w ul. Zyty i zatrzyma się na przystanku przy Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, skąd powróci od razu na parking przy Palmiarni.

Drugi wariant zakłada, że mini busik będzie poruszał się przez drogi wewnętrzne szpitala, czyli wyjedzie na ul. Waryńskiego i ul. Podgórną wróci na parking przy Palmiarni.

Trzeci wariant zakłada, że mini autobus elektryczny przejedzie ul. Wazów wzdłuż Parku Tysiąclecia. Jak informuje Urząd Miasta Zielona Góra w planach jest między innymi przystanek przy wejściu głównym do szpitala.

Zielonogórzanie mogą oddać swój głos w ankiecie dostępnej na tej stronie internetowej. Tam też znajdują się mapki, które przedstawiają zaproponowane trasy.

Mieszkańcy Zielonej Góry nie kryją oburzenia pomysłem mini autobusów

Zielonogórzanie po informacji o podpisaniu umowy na zakup elektrycznych mini autobusów nie kryli oburzenia. W tym przypadku również jest podobnie, w mediach społecznościowych można przeczytać następujące komentarze: "Najlepiej gdyby te minibusy kursowały między Palmiarnią a kosmosem ,bo pomysł jest z kosmosu"; "Bardziej zbędnego pomysłu nie było od lat. Przekażcie te pieniądze na MZK. Może dzięki temu naprawią wiecznie zacinające się automaty z biletami w autobusach, pozbędą się starego taboru i zwiększą częstotliwość kursowania w najgorzej skomunikowanych rejonach miasta. Zdecydowanie będzie z tego więcej pożytku, niż z jakichś małych, drogich i zbędnych popierdółek, z których nikt nie będzie korzystał. A jak nie MZK to może wymiana latarni na ulicach na energooszczędne? Albo jakakolwiek PRZYDATNA inwestycja?"; "Nie widziałem bardziej idiotycznej trasy autobusowej."; "A gdzie jest wariant "Nie wybieram żadnego z wariantów, ten pomysł to totalna głupota". To mają być konsultacje społeczne? Phi"; "Zamiast tych busików, proponuję riksze. Będzie taniej."; "Pieniądze wyrzucone w błoto"; "Bez sensu. Zmarnowane pieniądze. Można podejść z buta taki kawałek". 

O dalszych aktualizacjach w tym temacie będziemy informować na naszym portalu. Śledźcie nasze newsy, żeby być na bieżąco.

Sonda
Czy mini autobusy potrzebne są w Zielonej Górze?