Kto ściął krzyż? Policja szuka sprawcy obrazy uczuć religijnych

2021-10-19 12:00
Kto ściął przydrożny krzyż? Policja szuka sprawcy obrazy uczuć religijnych
Autor: congerdesign z Pixabay

Policjanci z Zielonej Góry prowadzą dochodzenie dotyczące dewastacji drewnianego krzyża os. Zastalowskim w tym mieście. Nieznany sprawca obciął go piłą. Policja prosi o kontakt osoby mogące pomóc w ustaleniu osoby odpowiedzialnej za ten czyn – poinformował we wtorek rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

Postępowanie w tej sprawie jest prowadzone z art. 196 Kodeksu karnego mówiącego o odpowiedzialności za obrazę uczuć religijnych. Zgodnie z nim sprawcy tego przestępstwa grozi nawet do dwóch lat więzienia. Ścięty przydrożny krzyż przy ul. Spawaczy na os. Zastalowskim zauważyli w poniedziałek po południu mieszkańcy, którzy powiadomili o tym swoją parafię. Sprawa została również zgłoszona policji. - Na miejscu policjanci pojawili się po kilkunastu minutach od zgłoszenia. Przeprowadzili oględziny, przesłuchali świadków i zabezpieczyli ślady. Analizie zostanie poddany zapis miejskiego monitoringu – powiedział Maludy.

CZYTAJ TAKŻE: Cmentarze jednak ZAMKNIĘTE na Wszystkich Świętych? Będzie powtórka z ubiegłego roku?

Kto ściął krzyż? Policja szuka sprawcy

Osoby mogące mieć informacje dot. uszkodzenia drewnianego krzyża proszone są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Zielonej Górze pod numerami telefonów: 47 795 21 50, 47 795 24 11 lub z najbliższą jednostką policji. Do zdarzenia najprawdopodobniej doszło w poniedziałek między godz. 14 a 16 – przekazała policja. Rzecznik Kurii Diecezjalnej w Zielonej Górze ks. Andrzej Sapieha poproszony przez "Gazetę Lubuską" o komentarz do tej sprawy powiedział:

- Nie znam motywów, jakimi kierował się sprawca. Nie wiem więc, czy mamy do czynienia jedynie z aktem wandalizmu, czy też celowo zaatakowano przedmiot czci religijnej. Tak czy inaczej, zniszczenie krzyża to zdarzenie bardzo przykre i bolesne dla ludzi wierzących - mówił.

Jasnowidz Jackowski ma pilną wiadomość. Większość żyje w ogromnym błędzie