Krajobraz z pudelkiem. Zapiski z podróży po przedmieściach w Galerii BWA w Zielonej Górze

2020-02-05 10:00
BWA
Autor: Klaudia Pieszczyńska

Przemierza miasta i wsie ze swoim psem, następnie rysuje interpretację tego, co widziała. Już 14 lutego w zielonogórskiej galerii BWA odbędzie się otwarcie wystawy Marii Apoleiki - twórczyni psich sucharków. Więcej na ten temat w artykule.

"Krajobraz z pudelkiem. Zapiski z podróży po przedmieściach" - otwarcie wystawy pod takim hasłem odbędzie się już 14 lutego. W galerii będzie można zobaczyć prace Marii Apoleiki, czyli twórczyni psich sucharków.

To jest twórczyni tych rysunków, tego miejsca, tej całej społeczności, wizerunku i myślenia współczesnego o naszych domowych zwierzętach i relacji z nimi. Nie jest to tylko zabawny opis tej relacji, ale przede wszystkim sporo porad.

Mówi Wojciech Kozłowski, dyrektor zielonogórskiej Galerii BWA. Prace, które będzie można zobaczyć na wystawie również będą dotyczyły pupila autorki prac, ale przede wszystkim będzie to przedstawienie podróży.

Generalnie będzie to rysunkowy opis podróży po peryferiach, po pogranicznych miejscach pomiędzy cywilizacją miejską, a wsią.

Otwarcie wystawy pod hasłem "Krajobraz z pudelkiem. Zapiski z podróży po przedmieściach" już 14 lutego o godzinie 19.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE