Kajdanki

i

Autor: Canva.com

Kradzież trakcji kolejowej obok Babimostu. Złodziejami byli dwaj bracia

2023-02-17 14:56

W środę, 15 lutego policjanci z Sulechowa zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy ukradli elementy trakcji kolejowej na relacji Nowe Kramsko - Babimost. Zatrzymani przyznali się do winy. Co im grozi za tę kradzież?

Kradzież trakcji kolejowej obok Babimostu. Złodzieje zostali zatrzymani

W poniedziałek, 13 lutego doszło do kradzieży trakcji kolejowej na relacji Nowe Kramsko - Babimost. Złodziei udało się szybko znaleźć, dzięki współpracy policjantów z komisariatu w Sulechowie oraz funkcjonariuszy Służby Ochrony Kolei. Podejrzenia padły na dwóch mieszkańców powiatu świebodzińskiego. Jak poinformowała policja w komunikacie straty spowodowane kradzieżą zostały wycenione przez właściciela na 12.000 złotych. Skradzione elementy potrzebne były do dalszego prowadzenia prac remontowych na wskazanym wyżej odcinku kolejowym.

Kilka dni po kradzieży, bo w środę 15 lutego, funkcjonariusze z Sulechowa zatrzymali dwóch braci (46-latka oraz 45-latka). Zostało również przeszukane ich miejsce zamieszkania, podczas którego znalezione zostały elementy trakcji.

Złodzieje usłyszeli już zarzuty. Co im grozi za kradzież trakcji kolejowej?

Dwaj mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży. Przyznali się do winy i złożyli wyjaśnienia. Wcześniej nie byli notowani. Według informacji policji za kradzież grozi im teraz kara pozbawienia wolności do 5 lat. Po czynnościach podejrzani zostali zwolnieni, a skradzione elementy trakcji zwrócone właścicielowi.

Policjanci oraz funkcjonariusze Służby Ochrony Kolei ostrzegają, że remontowana trakcja kolejowa jest obecnie przygotowywana do uruchomienia i kable oraz inne elementy są podłączane do prądu o wysokim napięciu. Dotykanie ich, próba przecięcia czy zerwania może grozić porażeniem prądem, które może być bardzo niebezpieczne w skutkach – nawet spowodować śmierć.

Rozpoznasz polskie filmy i seriale po kultowych cytatach? QUIZ dla prawdziwych znawców!

Pytanie 1 z 8
Zacznijmy od czegoś prostego. Z jakiego filmu pochodzi ten cytat: "A historii tego swetra i tak byś nie zrozumiał"?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE