Pożegnaj swojego kopciucha! Jeszcze masz szansę na dofinansowanie - sprawdź warunki!

2021-03-30 12:39 Martyna Janas
Piec
Autor: pixabay.com

Możesz zrobić coś dobrego dla siebie i dla planety, a inwestycję opłacić środkami od miasta.

Trwa nabór wniosków o udzielenie dotacji na dofinansowanie zmiany systemu ogrzewania.

Głównym celem jest pozbycie się zanieczyszczenia powietrza i tych wszystkich starych kopciuchów. Na ten rok mamy zabezpieczone 600 tysięcy złotych. Dofinansowanie jest dostępne dla każdego, czyli składać wnioski mogą osoby fizyczne i prowadzące działalność

- mówi Emilia Gaik z Urzędu Miasta.

O przyznaniu dotacji nie decyduje kolejność zgłoszeń, a rodzaj inwestycji. Największe szanse mają najbardziej ekologiczne rozwiązania, a priorytetem miasta jest likwidacja najstarszych pieców.

Najstarsze piece, piece kaflowe – to one mają pierwszeństwo. Piece, które są zlokalizowane na terenach, gdzie to zanieczyszczenie jest większe. Jeżeli ktoś wymienia np. piec węglowy na piec pelletowy, a ktoś wymienia na pompę ciepła, to pompa ciepła też będzie miała pierwszeństwo, bo to są te inwestycje w instalacje OZE, te niskoemisyjne

- dodaje Gaik.

Dotacja wynosi do 80% kosztów wymiany instalacji. W przypadku pieców gazowych i węglowych czy ogrzewania elektrycznego będzie to maksymalnie 8 tysięcy złotych, ale kotłownia obsługująca więcej niż 4 lokale może liczyć nawet na 30 tysięcy złotych.

Termin składania wniosków upływa 30 kwietnia.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl !

Które gwiazdy najbardziej schudły albo przytyły do roli? | ESKA XD - Martyna movie #17