Już w najbliższy czwartek kolejne spotkanie z nauką w Planetarium Wenus

2021-01-12 8:28 Klaudia Pieszczyńska
kosmos
Autor: pixabay.com

Czy sztuczna inteligencja może okazać się przydatna w leczeniu COVID-19? Między innymi o tym będzie można posłuchać podczas kolejnej odsłony Czwartkowych Spotkań z Nauką w Centrum Nauki Keplera - Planetarium Wenus. Więcej w artykule.

Już w najbliższy czwartek gościem Planetarium Wenus będzie lekarz Maksymilian Brzezicki. Podczas wydarzenia opowie on nieco więcej o wykorzystaniu sztucznej inteligencji w medycynie. 

Jest to lekarz akademicki, zainteresowany aspektami związanymi z neurochirurgią, rzadkimi chorobami oraz sztuczną inteligencją. 

Mówi Waldemar Grabowski z Planetarium Wenus. W trakcie wydarzenia zostaną poruszone również tematy związane z misjami w Układzie Słonecznym.

Wspólnie z naszym gościem spróbujemy porozmawiać o zastosowaniu nowych technologii w medycynie. Poruszymy m.in. temat wypadków medycznych, które mogłyby mieć miejsce podczas przyszłych misji kosmicznych. 

Dodaje Grabowski. Podczas spotkania będzie można zadawać pytania. Całość już w czwartek o godzinie 18:30 na facebookowym profilu Planetarium Wenus. 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Jak w sklepie płacić ręką | ESKA XD - Mobmania #6