Już od najbliższego poniedziałku czekają nas nowe zasady w lokalach!

2020-10-16 14:42 Mateusz Jamroz
knajpa
Autor: Pixabay.com

Żółta strefa w Zielonej Górze jest podtrzymana! Jednak w niej zmieniają się pewne zasady, które mają wpływ na działanie wielu obiektów. Baseny będą nieczynne, w komunikacji publicznej będzie mogło jeździć tylko 50% pasażerów a zawody sportowe będą odbywały się bez udziału kibiców. Najbardziej dotknięci zostaną jednak posiadacze lokali, bo te będą pracować tylko od 6 do 21, później będzie trzeba zamawiać na wynos.

Nowe godziny pracowania knajp to duży problem dla właścicieli lokali. Szczególnie dla tych, którzy pracowali do późnych godzin nocnych!

Cały wkład naszych sił, który staramy się włożyć w to żeby wszystko było zdezynfekowane, żeby były zachowane odległości oraz środki ochrony osobistej. Myślę, że naprawdę wszyscy się bardzo starają a to co zostało wprowadzone nie daje nam żadnego pola manewru i to będzie ogromna trudność i jeszcze większy znak zapytania dla wszystkich lokali! 

Mówi Karolina Biskup właścicielka jednego z lokali. Nowe zasady są problematyczne, a zdaniem właścicielki niektóre lokale będą musiały poszerzyć swoją działalność.

Wprowadzenie zakazu sprzedaży po godzinie 21 w lokalu jest takim progiem nie do przeskoczenia, dla niektórych miejsc! Wiele lokali będzie musiało wymyślić jakąs alternatywę lub poszerzyć swoją działalność. Jeżeli chodzi o nasze stanowisko to nikt się z tego nie ucieszył i będzie to dla nas ogromnym wyzwaniem...

W nowych realiach lokale gastronomiczne będą mogły pracować od 6 do 21, Zajęty może być co drugi stolik a po 21 będziemy mogli zabrać jedzenie na wynos!

Jak pilotuje się samolot? Sprawdziliśmy

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.