Już niedługo w Zielonej Górze rozpocznie się kolejny sezon zawodów pływackich

2020-02-13 18:55 Dorota Gut
Pływalnia
Autor: pixabay.com

Na pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędą się Ogólnopolskie Zawody Pływackie "Puchar Dyrektora ZSOiS w Zielonej Górze". Do naszego miasta przyjedzie kilkuset zawodników. To będzie pierwsza okazja w tym sezonie do zobaczenia rywalizacji na basenie. Wydarzenie organizuje Towarzystwo Pływackie. Zawodnicy mają jeszcze kilka dni na zapisy.

Cztery grupy wiekowe, kilka rodzajów konkurencji i cały dzień wrażeń. 23 lutego w naszym mieście odbędą się Ogólnopolskie Zawody Pływackie "Puchar Dyrektora ZSOiS w Zielonej Górze". Są to pierwsze zawody w tym sezonie. Uczestnicy będą mieli okazję do sprawdzenia swojej formy po zimowej przerwie. 

Zawodnicy zostaną podzieleni na cztery kategorie wiekowe. Pierwsza z nich to rocznik 2006 i osoby starsze, druga to rocznik 2007, trzecia 2008, a ostatnia to rocznik 2009 i osoby młodsze. Każdy zawodnik ma prawo startować w maksymalnie trzech konkurencjach. 

Konkurencje te to: styl grzbietowy, styl dowolny, styl klasyczny, czy też styl motylkowy. Start zawodów już 23 lutego o godz. 10:00. Uczestnicy mogą zgłaszać się do 20 lutego, do północy. Na trybunach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, przy ul. Wyspiańskiego 17 zmieści się tylko 200 kibiców.