Fantazje Zielonogórskie

i

Autor: pexels.com

Jeśli piszecie - ten konkurs jest dla Was!

2023-02-22 8:50

Zielonogórski Klub Fantastyki Ad Astra po raz kolejny ruszył z konkursem "Fantazje zielonogórskie". W całości mogą wziąć udział mieszkańcy z różnych stron kraju.

Ten konkurs w naszym regionie to już tradycja, bo odbędzie się po raz trzynasty, co nie umknęło uwadze organizatorów i ta liczba ma pełnić w dziełach specjalną rolę.

Udział w konkursie może wziąć każdy, niezależnie od miejsca zamieszkania czy wieku. Zadaniem uczestników jest napisanie opowiadania z gatunku fantastyki, inspirowanego historią, teraźniejszością lub przyszłością Zielonej Góry. I tu pojawia się trzynastka, która jest motywem przewodnim tej edycji konkursu. Organizatorzy zaznaczają, że do tematu można podejść bardzo szeroko.

Jest trochę czasu, bo prace można nadsyłać do końca maja. Wyróżnione dzieła zostaną opublikowane jako zbiór opowiadań. Ponadto zwycięzca konkursu otrzyma tysiąc złotych i specjalną statuetkę.

Wręczenie nagród odbędzie się we wrześniu podczas Bachanaliów Fantastycznych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE